PV-VARIO, ontwikkeld door CREATON TERREAL, is een geïntegreerd in-dakzonnesysteem waarbij zonnepanelen tussen de dakpannen worden geplaatst. Dit biedt de mogelijkheid om een duurzame energieoplossing te integreren zonder afbreuk te doen aan het ontwerp van het dak. Het systeem is compatibel met diverse dakbedekkingen en combineert een strakke esthetiek met een hoog rendement.
PV-VARIO onderscheidt zich door de plaatsing tussen de dakpannen. Dit resulteert in een homogeen dakbeeld waarbij het zonne-energiesysteem esthetisch opgaat in de dakafwerking. Het systeem is compatibel met alle gangbare dakpannen en leien en laat zich flexibel inpassen in diverse dakvormen, zoals U-, T-, L- en piramidevormen. Ook dakramen, zoals Velux MK08, PK08 en MK06 kunnen harmonieus worden opgenomen in het PV-veld.
Elk zonnepaneel krijgt een eigen micro-omvormer wat het rendement optimaliseert. Deze zijn parallel geschakeld, wat hen enorm brandveilig maakt. Het systeem staat dus niet alleen garant voor een efficiënte energieopbrengst maar ook voor veiligheid. Het is bovendien klaar voor de toekomst met zijn Home Energy Management System (HEMS).
Het PV-VARIO-systeem is ontwikkeld met oog voor duurzaamheid en veiligheid. Het inbouwsysteem is water- en regendicht, getest onder extreme omstandigheden en gecertificeerd door diverse Europese instanties. Dankzij de gepatenteerde constructie is er voldoende luchtcirculatie onder de panelen, wat oververhitting voorkomt en de prestaties optimaliseert. Bovendien is het systeem licht van gewicht en draagt het bij aan de vermindering van onnodige dakpannen.
PV-VARIO is toepasbaar op hellende daken met een dakhelling van 18° tot 50°. Dit maakt het systeem geschikt voor zowel nieuwbouwprojecten als renovaties. Dakwerkers kunnen het systeem in één werkgang installeren, waardoor er slechts één aanspreekpunt is voor dak- en zonne-energiesysteem.
Voor wie een stap verder wil gaan in energiebeheer, is PV-VARIO uitbreidbaar met opslagbatterijen. De keuze bestaat uit een 3T-variant (3,5 kWh), een 10T-variant (10,5 kWh) of de nieuwste 5P-variant (5kWh).
PV-VARIO wordt geleverd als een compleet systeem met alle benodigde componenten. Van montagekit en elektrische kit tot PV-modulekit.
PV-VARIO biedt zekerheid op lange termijn. De micro-omvormers hebben een productgarantie van 25 jaar, terwijl de PV-panelen een prestatiegarantie van 30 jaar genieten.