Toekomstgericht kantoor voor en door zorgverleners
In het hart van Brussel aan de Archimedesstraat realiseerde Group Jansen de nieuwe kantoren van Curalia. Een plek waar zorgverleners elke dag kunnen rekenen op ondersteuning, expertise en vertrouwen. Het project combineert respect voor het karaktervolle bestaande gebouw met hedendaags comfort, akoestiek en flexibiliteit. Precies wat een organisatie als Curalia nodig heeft om haar rol voor duizenden zorgprofessionals verder te versterken.
Curalia begeleidt zo’n 25.000 zorgverleners doorheen hun volledige loopbaan. Dat vraagt om een werkomgeving die rust en professionaliteit uitstraalt, maar tegelijk efficiënt en toekomstbestendig is. De uitdaging in dit project lag dan ook in het herinrichten van een historisch pand van vijf verdiepingen en een kelder tot een hedendaagse kantooromgeving. En dat met aandacht voor akoestiek, circulatie, privacy en technische integraties.
Het gebouw werd tot op de ruwbouw volledig gestript. Om de stabiliteit te garanderen en de renovatie mogelijk te maken, moesten maar liefst 14 poutrellen worden bijgeplaatst zonder het karakter van het gebouw te verliezen.
Van A tot Z
Group Jansen nam het project van A tot Z in handen. De bestaande structuur werd maximaal gerespecteerd, terwijl de binnenafwerking volledig werd afgestemd op hedendaagse noden. Heldere circulatie, aangename werkplekken en stille overlegzones, gerealiseerd met J’Clickd scheidingswanden, vormden samen met duurzame materialen de rode draad. Het maatwerkmeubilair werd verzorgd door Jansen Joinery en sluit perfect aan bij het dagelijks gebruik en de identiteit van Curalia.
De volledige technische installaties werden uitgevoerd door Jansen Energy Solutions, terwijl Jansen Prefab instond voor de levering van de dagkanten. Jansen Building Projects leidde het volledige project in goede banen en zorgde voor een vlotte coördinatie van alle disciplines. Dankzij de nauwe samenwerking tussen ontwerp, uitvoering en projectsturing werd het geheel efficiënt en gefaseerd gerealiseerd. Het resultaat is een toekomstgerichte werkomgeving waar zorgverleners zich ondersteund voelen, vandaag en morgen.
Van uitdaging tot kwalitatief eindresultaat
“Een historisch gebouw renoveren is altijd een uitdaging. Je weet op voorhand nooit exact wat je tegenkomt zodra je begint te strippen, en dat vraagt flexibiliteit en vakmanschap. Tel daar de locatie in het hart van Brussel bij, met alle logistieke beperkingen die daarbij horen, en je weet dat dit geen evident project was. Dankzij de sterke inzet en samenwerking van het volledige projectteam en onze partners hebben we die uitdagingen kunnen ombuigen tot een mooi en kwalitatief eindresultaat waar we trots op zijn”, besluit Sarai Bervoets, CCO bij Group Jansen.