Doorzoek volledige site
22 december 2011 | EVA SCHREURS

Jaaroverzicht 2011: Nationale awards

Met 2011 achter de rug is het tijd voor een overzicht van de Vlaamse architecten en bureaus die afgelopen jaar een award kregen voor hun werk. Architectura zette de de laureaten van de belangrijkste Belgische awards op een rijtje.

Met 2011 achter de rug is het tijd voor een overzicht van de Vlaamse architecten en bureaus die afgelopen jaar een award kregen voor hun werk. Architectura zette de de laureaten van de belangrijkste Belgische awards op een rijtje.



1. Belgian Building Awards

Residentieel gebouw van het jaar: Woning Den Anker in Leuven van het bureau 360 Architecten
Niet-residentieel gebouw van het jaar: Project C-Mine in Genk van architectenbureau 51N4E
Prijs Cultureel Erfgoed: Norbert Nelles van ARTAU en directeur van het Institut supérieur d’Architecture Saint- Luc de Wallonie, voor zijn coherente architecturale visie, die altijd aandacht heeft voor de integratie van het project in de stedelijke of landelijke context waarin het zich bevindt.




Project C-Mine in Genk van architectenbureau 51N4E



2. Belgische prijs voor architectuur en energie

Belgische Architectuurprijs
Categorie Eengezinswoningen : Art Economy in St Eloois Winkel, transformatie van een vrijstaande woning door architectenbureau 51N4E uit Brussel
Categorie Meergezinswoningen: Lofts Rodenbroeck in Ronse van Volt Architecten uit Gent,
Categorie niet-residentieel privaat: ’s Hertogenmolens in Aarschot, een restauratie en inrichting van 16e eeuws molencomplex, van noAarchitecten uit Brussel.
Categorie niet-residentieel publiek: twee laureaten met gedeelde prijs:
- Lokalen Jeugdbewegingen Blankenberge van Architecten Els Claessens en Tania Vandenbussche uit Brussel,
- Espace Culturel Victor Jara in Soignies, van architectenbureau L’Escaut-Weinand uit Molenbeek.




’s Hertogenmolens in Aarschot van noAarchitecten



Belgische Energieprijs
Categorie Eengezinswoningen: Passiefwoning in Lokeren van BLAF Architecten.
Categorie Meergezinswoningen: Ensemble de logements de type passif, à caractère social in Brussel, van R2D2 Architecture.
Categorie niet-residentiële gebouwen: Duurzame renovatie van een kantoorgebouw Grontmij in Mechelen, van Arteum Architects.


3. Mijn Huis Mijn Jonge Architect 2011

Het ontwerp van 12 sociale woningen van de tijdelijke vereniging DGHJ (Jos De Wolf, Bert Goetvinck, Pierre Holvoet en Jeroen Jonckheere)


4. Architectuurprijs Oost-Vlaanderen 2011

Arteveldehogeschool in Gent van Crepain Binst Architecture

Bijzondere vermeldingen
: Vens Vanbelle Atelier voor het notariaatgebouw in Horebeke en aan Patrick Lefebure en Wim De Beus voor de restauratie en herstructurering van een omvormingsstation tot restaurant Volta in Gent.


5. Prijs Architectuur Provincie West-Vlaanderen 2011

Laureaat en zilveren ereplaket ex aequo:
- renovatieproject ‘Stadhuis’ in Menen door noAarchitecten
- nieuwbouwproject ‘GC Spikkerelle’ in Avelgem door TV DierendonckBlancke-Onraet-Callebaut-Desmyter

Premie en bronzen ereplaket ex aequo:
- project ‘De Levensboom’ in Wevelgem door Buro aRCHITEC uit Wevelgem i.s.m. architect Dirk Demasure.
- project ‘Ateliergebouw Dagcentrum Omega’ in Wetteren door Urbain Architectencollectief bv ovve bvba.
- project ‘OC Club 77’ in Schuiferskapelle door DDM.architectuur.
- ‘Lokalen jeugdbewegingen Domein Hoeve De Sol’ in Blankenberge door architecten Els Claessens en Tania Vandenbussche project.


6. Prijs Bouwmeester 2011

Categorie Erfgoed
: de renovatie van ’s Hertogenmolens in Aarschot door NoA architecten.
Categorie Publiek Domein: de bibliotheek met sociaal restaurant en polyvalente ruimte in Dendermonde, ontworpen door BOB361 architecten.
Categorie Cultuur: Museum M in Leuven door Stéphane Beel Architecten.




bibliotheek in Dendermonde door BOB361 architecten.



7. 2020challenge 2011

Prijs van de vakjury: Droogloodsen in Kortrijk door Cenergie
Prijs van de persjury:  Stedelijke Bouwvakschool in Dilsen door Heedfel.


8. Publieke Ruimte 2011

Categorie Gerealiseerde Projecten: herinrichting van het dierenpark in het provinciaal domein van Huizingen door Ontwerpburo Pauwels,
Categorie Geplande projecten : herinrichting van de Grote Markt in Turnhout door Stramien.




Herinrichting van de Grote Markt in Turnhout door Stramien.



9. Awards Duurzaam Bouwen 2011

Categorie Duurzaam Kantoorgebouw : V&R The Solar Company uit Heusden-Zolder
Categorie Duurzame Woning : passiefhuis in Beringen door architecten van denc!-studio


10. PPP-awards 2011 (Publiek Private Samenwerking)

siCURAnt nv (Macquarie Capital, Democo nv, Denys nv) voor de realisatie van drie busstelplaatsen, in Brugge, Overijse en Zomergem.


11. Prijs van de Vlaamse Gemeenschap voor Architectuur 2010-2011

Paul Vermeulen architect en architectuurcriticus


12. Bis-architectuurwedstrijd 2011 (thema "buiten in de binnenstad”)

Ombouwing van een café tot een familiewoning in Gent door architecten Maarten Baeye en Karen Kesteloot.




Ombouwing van een Gents café door Maarten Baeye en Karen Kesteloot.



13. I2C-Awards (Zorginnovatieprijs)

I2C Concept
Publieksprijs: Prinses Elisabeth-kinderziekenhuis in Gent van AR-TE/STABO en djga
Prijs van de vakjury: woonzorgcentrum De Zilverberg in Roeselare van architectenbureaus Bossuyt, De Vriendt en Vaneeckhout

 

I2C Tools
Publieksprijs: wasbrug voor rolstoelen van woonzorgcentrum Ten Kerselaere in Heist-op-den-Berg
Prijs van de vakjury: geïntegreerde informatie- en fototelevisie van woonzorgcentrum De Vijvers in Gentbrugge

I2C Industry
Publieksprijs: modulaire deurdranger van The Belgian
Prijs van de vakjury: intelligente matras van Bekaert Textiles Vakjuryprijs Categorie I2C Concept: OCMW Mortsel door RDBM Architecten




Prinses Elisabeth-kinderziekenhuis in Gent van AR-TE/STABO en djga.



14. Belgische Designer van het Jaar 2011

Lichtdesigner Nathalie Dewez.


15. Staalbouwwedstrijd 2010

Categorie Residentiële gebouwen: Canope huis in Pajottenland van MDMA
Categorie Burgerlijke Bouwkunde: Fietsers- en voetgangersbrug De Lichtenlijn in Knokke van Ney & Partners
Renovatieprijs: Kerkhotel Patershof in Mechelen van Projectbureau Signa
Duurzaam bouwen: Euro Space Center Galaxia in Transinne van Samyn & Partners
Prijs van de jury: Woning De Jaeger-Weustenraedt in Wondelgem van Patrick Persoons




Fietsers- en voetgangersbrug De Lichtenlijn in Knokke van Ney & Partners



16. Fidias-awards (Interieurawards)

Professionals
Categorie Prive: TUINWONING aan zee - Caroline Lateur - Stefanie Everaert - Doorzon
Categorie Prive: WATERTOREN - Mauro Brigham - Bham Design Studios
Categorie Commercieel: SHOWROOM - Ann-Sophie Markey - Bram Schelstraete - Markey&Schelstraete
Categorie Meubelontwerp (los): TABLE TIGE - Julie Van Mulders
Categorie Meubelontwerp (bijzonder): UNE TOUTE PETITE CUISINE - Caroline Lateur - Stefanie Everaert - Doorzon
Eco Label: Kantoorgebouw - Hugo Van Leuven - Buro II & Arch1+1




TABLE TIGE - Julie Van Mulders.



Studenten

Categorie Interieur: SUR PLUS - Ann-Sophie Moyson
Categorie Meubel: Dung2 - Rayah Wauters
Eco Label: Ilse Leysen

 

17. Belgisch Budget Bouwboek awards 2011

Award ‘jong talent’: Dries Vens en Maarten Vanbelle van Atelier Vens Vanbelle
Award ‘betrokken bouwheer’: Architectuurburo Wydouw.
Award ‘eco project’ : Jessica De Lannoy
Award ‘origineelste inplanting’: Jan Demuynck
Award meest ‘budgetvriendelijke nieuwbouw’: Johan Bessems.
Award meest ‘budgetvriendelijke verbouwing': Laurence Creyf et Nicolas Van den Eeckhoudt