LAUFEN verkent de toekomst van de badkamer tijdens Milan Design Week 2026 met ‘Experience Tomorrow’
Tijdens de Milan Design Week 2026, van 20 tot 26 april, presenteert LAUFEN een gelaagd totaalconcept waarin design, technologie en architectuur samenkomen. Met Experience Tomorrow zet het merk zowel op de Salone del Mobile als in de LAUFEN space Milano tijdens Fuorisalone een duidelijke stap richting de badkamer van de toekomst.
In Milaan toont LAUFEN zich als een innovatieve speler in het premiumsegment, met bijzondere aandacht voor materiaalonderzoek, duurzaamheid en een evoluerende ontwerpvisie. De introductie van nieuwe collecties, samenwerkingen en materialen wordt daarbij ingebed in een bredere reflectie op hoe we ruimte, tijd en gebruikservaring in de badkamer kunnen herdenken.
Dubbele aanwezigheid in Milaan
Met Experience Tomorrow kiest LAUFEN bewust voor een dubbele presentatie. Enerzijds is er de beursstand op de Salone del Mobile, waar het merk zijn nieuwste producten toont binnen een uitgewerkt architecturaal concept. Anderzijds fungeert de LAUFEN space Milano tijdens Fuorisalone als experimenteel platform voor onderzoek en beleving.
De showroom aan de Via Alessandro Manzoni wordt daarbij opgevat als een dynamische ruimte waar tentoonstellingen, installaties en lezingen elkaar afwisselen. Hier staat niet enkel het product centraal, maar vooral de context waarin het wordt ervaren.
Materiaalinnovatie als motor
Een van de belangrijkste pijlers van deze editie is de introductie van VITREON steel, een nieuw geëmailleerd materiaal dat staal en glas combineert. Het materiaal biedt volgens LAUFEN nieuwe mogelijkheden op het vlak van vormgeving, kleur en duurzaamheid.
Dankzij de combinatie van sterkte, krasbestendigheid en hygiënische eigenschappen positioneert VITREON zich als een aanvulling op het bestaande Saphirkeramik. Voor ontwerpers betekent dit een ruimer palet aan afwerkingen en toepassingen, zowel in residentiële als publieke projecten.
Ook de productiecontext speelt een rol: verschillende collecties worden vervaardigd in ’s werelds eerste elektrische tunneloven voor sanitair keramiek in Gmunden, een belangrijke stap in de decarbonisatiestrategie van het merk.
Architecturale stand als manifest
Op de Salone del Mobile vertaalt LAUFEN zijn vernieuwde identiteit naar een ruimtelijk concept met een centrale agora. De stand is opgebouwd uit verschillende lagen en nodigt bezoekers uit tot een geleidelijke ontdekking van het portfolio.
Strakke geometrieën, diepe kleurtonen en zorgvuldig gekozen materialen creëren een ingetogen maar uitgesproken scenografie. Binnen deze setting komen collecties zoals SONAR, THE NEW CLASSIC en ILBAGNOALESSI samen met nieuwe ontwikkelingen, waaronder de VOLTA-wastafels van Yves Béhar.
De badkamer wordt hier benaderd als een volwaardige architecturale ruimte, waarin esthetiek, functionaliteit en technologie samenvloeien.
When Time Becomes Material: een reflectie op tijd
In de LAUFEN space Milano vormt de installatie When Time Becomes Material, samengesteld door Konstantin Grcic, het inhoudelijke hart van de presentatie. De installatie is ondergebracht in een cilindrische houten structuur en creëert een introspectieve, bijna sacrale ruimte.
Centraal staat het idee dat tijd niet abstract is, maar tastbaar wordt via dagelijkse rituelen en objecten. De badkamer verschijnt hier als een plek waar tijd niet wordt gemeten, maar beleefd. De installatie fungeert tegelijk als introductie van PAR, de nieuwe badkamercollectie van Grcic.
PAR: design voor een veranderende gebruiker
Met PAR richt LAUFEN zich expliciet op een ouder wordende gebruiker. De collectie vertrekt vanuit eenvoud, comfort en intuïtief gebruik, zonder te vervallen in stereotype oplossingen.
Keramiek, meubels, accessoires en de nieuwe FIL-kranen delen een heldere vormentaal met precieze lijnen en ingetogen esthetiek. De naam PAR, verwijzend naar evenwicht, onderstreept de focus op harmonie en gebruiksvriendelijkheid. De badkamer wordt in deze context een stille metgezel: ondersteunend, discreet en afgestemd op veranderende noden doorheen de tijd.
Nieuwe impulsen in samenwerkingen
Naast Grcic zet LAUFEN ook zijn samenwerking met Kartell verder. Onder creatieve leiding van Ferruccio Laviani krijgt de collectie Kartell by LAUFEN een nieuwe impuls, waarbij VITREON steel een centrale rol speelt.
Nieuwe ontwerpen zoals beauTwash, gekenmerkt door een T-vormige geometrie, en een herinterpretatie van de iconische Componibile van Anna Castelli Ferrieri tonen hoe typologie en materiaalinnovatie hand in hand gaan. Deze evolutie illustreert hoe de badkamer steeds meer aansluit bij bredere woonconcepten en interieurarchitectuur.
Een holistische visie op de badkamer
Met Experience Tomorrow presenteert LAUFEN geen loutere productlancering, maar een samenhangende visie. Door materiaalonderzoek, technologische innovatie en architectonisch denken te combineren, positioneert het merk de badkamer als een ruimte waar lichaam, tijd en omgeving samenkomen.
De installaties en presentaties in Milaan maken duidelijk dat de badkamer evolueert van functionele ruimte naar een plek van beleving en reflectie, een ontwikkeling waarin design een cruciale rol speelt.
Praktische informatie
Wie Experience Tomorrow zelf wil ontdekken, kan zowel terecht op de Salone del Mobile als in de LAUFEN space Milano tijdens de Fuorisalone.
Salone del Mobile.Milano – International Bathroom Exhibition
Hal 10, stand B19–C16
21 t.e.m. 26 april 2026
LAUFEN space Milano – When Time Becomes Material
Adres: Via Alessandro Manzoni 23, Milaan
Perspreview: zaterdag 18 april, 11:00 – 18:00
Persdag: maandag 20 april, 10:00 – 18:00
Publieke opening: 21 & 26 april: 11:00 – 17:00
22 t.e.m. 25 april: 11:00 – 21:00