Sweco breidt ingenieursteam uit met staalspecialisten van Technocon
Technocon werd opgericht in 1994 en legt zich toe op het ontwerp en de stabiliteitsstudie van constructies, zowel voor nieuwbouw als renovatie. Daarbij kijkt het bureau niet alleen naar de structurele prestaties, maar ook naar uitvoerbaarheid, economische aspecten en veiligheid. Vooral de gespecialiseerde kennis rond efficiënte staaltoepassingen moet binnen Sweco een aanvulling vormen op de bestaande expertise.
Maakbaarheid en prefabricatie
Sweco wil de kennis van het Technocon-team inzetten binnen zijn diverse projecten. “De experten van Technocon versterken een specifieke expertise in onze multidisciplinaire organisatie”, zegt Erwin Malcorps, Business Area President van Sweco bv. “Staalbouw is een belangrijk component in maakbaarheid, prefab en montage van structuren. Dat laat onze architecten en ingenieurs toe nog slimmer te ontwerpen, wat onze klanten voordelen biedt voor het kostenplaatje en de planning.”
De komst van de twaalf medewerkers moet die expertise beschikbaar maken voor een breed scala aan projecten binnen Sweco, gaande van gebouwen en industriële toepassingen tot infrastructuur en kunstwerken.
Aandacht voor volledige levenscyclus
Voor Technocon past de aansluiting bij Sweco bij de manier waarop het bureau naar constructies kijkt. Daarbij staat niet alleen het ontwerp centraal, maar ook hoe een structuur op langere termijn functioneert en kan evolueren.
“Bij Technocon bouwen we met een toekomstgerichte visie, met oog voor de evolutie van de structuren. Dat past helemaal in de full lifecycle-visie van Sweco”, zegt Peter Van Nevel, oprichter van Technocon. “We kijken ernaar uit om mee te denken over efficiënte structuren voor de uiteenlopende projecten en omgevingen die Sweco ontwerpt, vanuit een zin voor verantwoordelijkheid voor de komende generaties.”
Sinds 1 oktober werden de medewerkers van Technocon geïntegreerd in Sweco. De lopende stabiliteitsprojecten verhuizen mee, zodat de continuïteit van die opdrachten behouden blijft.