Contactformulier

UNILIN Insulation

Uniloc™ moet windspoeling tegengaan in woonproject Droeshout

  • image

Langs de Bollewerkstraat in Berlare realiseert aannemer Everaert-Cooreman het woonproject Droeshout, met twaalf appartementen, twee woningen en twee handelspanden. Bij de uitwerking van het project ligt de nadruk op wooncomfort en energieprestaties. Ook de uitvoering van de spouwmuurisolatie speelt daarin een rol.

Voor de 270 m² spouwmuurisolatie koos de aannemer voor Utherm Wall L van Unilin Insulation, uitgerust met de nieuwe Uniloc™-profilering. Het mechanische haaksysteem laat de isolatieplaten nauw op elkaar aansluiten zonder dat de naden moeten worden afgetapet. Daarmee wil het systeem het risico op windspoeling beperken en tegelijk de plaatsing op de werf vereenvoudigen en versnellen.

Wat is windspoeling?

Wanneer isolatieplaten niet mooi op elkaar aansluiten, kunnen luchtstromen rond de isolatie bewegen. Zo gaan de isolerende prestaties naar beneden, neemt warmteverlies toe en stijgt het energieverbruik. Een goede aansluiting en aftaping van de isolatieplaten helpt om windspoeling te voorkomen, maar dat is in de praktijk niet altijd evident. Schommelende weersomstandig- heden, onvoldoende verankering en onnauwkeurige afwerking kunnen roet in het eten gooien. Daarom koos de aannemer in dit project bewust voor de nieuwe Uniloc™-technologie. 

Uniloc™ als oplossing

Waar klassieke alu-tape na verloop van tijd kleefkracht verliest en kan loskomen, garandeert Uniloc™ een duurzaam en constant isolatieresultaat. Fien Maes van Everaert-Cooreman vertelt: “We gaan als bouwbedrijf altijd op zoek naar betere en duurzame oplossingen en dat hebben we met Uniloc™ gevonden.” In het project wordt 270 m² Utherm Wall L geïnstalleerd met de Uniloc™-profilering. Het haaksysteem zorgt ervoor dat de isolatieplaten vanzelf op de juiste plek zitten waardoor de naden perfect aansluiten. 

Tijdswinst op de werf

De isolatieplaten met Uniloc™ worden langs voor aangeduwd, bij een tand-groefsysteem gebeurt dat langs de zijkant. Bovendien moet bij dit systeem de isolatie niet meer afgetapet worden. Zo is de isolatielaag sneller afgewerkt en moeten de werken niet gestaakt worden bij regenweer of stofrijke omstandigheden.

Daarnaast is Uniloc™ ook demonteerbaar zonder schade om bijvoorbeeld nog een stuk bij te snijden. “Het was voor onze medewerkers even aanpassen, maar daarna ging de plaatsing heel vlot. Doordat de isolatie niet meer moet worden afgetapet, winnen we ook heel wat tijd”, vertelt Fien. 

Fijne leefomgeving 

Door de kans op windspoeling te minimaliseren, neemt het leefcomfort voor de toekomstige bewoners alleen maar toe. “Er is minder kans op warmteverlies of koude plekken. Op langere termijn zal de installatie niet onderhevig zijn aan temperatuurschommelingen die alsnog windspoelingen zouden kunnen veroorzaken”, zegt Fien. 

Everaert-Cooreman werkte in het verleden al vaak met de isolatie van Unilin Insulation en blikt tevreden terug op dit eerste project met Uniloc™. “Het was een fijn en constructief gesprek met de binnendienst. Ook de plaatsing van Uniloc™ is ons bevallen dus we hopen om onze samenwerking met Unilin Insulation in de toekomst nog te versterken”, besluit Fien.

Bron Unilin Insulation

  • Deel dit artikel

Onze partners